Gabinet Stomatologiczny i Pracownia Protetyki
w tej samej dogodnej lokalizacji już 25 LAT!
1992 - 2017
ul. B. Głowackiego 4, Bydgoszcz, tel. 52 345 31 49

Twój Gabinet


Bezpłatne specjalistyczne porady w ramach szeroko pojętej profilaktyki.
Szczegółowy cennik i regulamin dostępne w gabinecie.
REJESTRACJA TELEFONICZNA
czynna:
od poniedziałku do czwartku: 10.00- 18.00
  piątek: 15.00- 19.00

telefon: 52  345 31 49

 

Twój Gabinet - Bydgoszcz - Lokalizacja na mapie

Pracownia

PRACOWNIA PROTETYCZNA
Twój Gabinet
1989-2014: 25 lecie pracy zawodowej


Wyjątkowy atut Stomatologii "Twój Gabinet", to pracownia protetyki na miejscu.
Osoba ( tech. protetyk), wykonująca laboratoryjną część pracy protetycznej, ogląda nie tylko gipsowy model ale widzi pacjenta podczas wizyty u lekarza stomatologa.
Daje to możliwość kosmetycznego dopasowania przyszłego nowego uzębienia pacjenta do kształtu twarzy, budowy ciała, karnacji. Dodatkowo, przy każdej z wizyt istnieje możliwość wykonania ewentualnych korekt kosmetycznych od razu w pracowni, bez konieczności odsyłania pracy i wyznaczania dodatkowej wizyty. Procentuje tutaj długa współpraca całego zespołu „Twojego Gabinetu” - lek.stomatologów (w tym lek. stomatologa-spec. II protetyki stomatologicznej) i dyplomowanego st. tech.dent.

Prace protetyczne wykonywane są w pełnym zakresie, od podstawowych protez akrylowych, nylonowych przez uzupełnienia nieosiadające, acetalowe, protezy acronowe, do prac stałych w porcelanie, czy złożonych np. na zatrzaskach.
Pacjenci, którzy uszkodzili swoją dotychczasową protezę, również znajdą pomoc w tut. pracowni- wykonywana jest także ekspresowa naprawa protez.

W dobie szybkiego postępu w każdej z gałęzi medycyny, ciągłe doskonalenie i podnoszenie kwalifikacji podczas szkoleń, jest konieczne również w przypadku pracowni.
Jednymi z nich to: laboratoryjne wykonawstwo prac stałych licowanych nową generacją porcelany VITA, oraz wykonawstwo uzupełnień porcelanowych – bezmetalowych „in ceram”, w siedzibie firmy VITA-Niemcy, której produkty wykorzystujemy w tut. pracowni. Kolejne szkolenie praktyczne to ceramika Ivoclar Vivadent InLine, która również weszła jakis czas temu w skład materiałów wykorzystywanych w pracowni. W przypadku nowoczesnych elestycznych protez szkolenie teoretyczno- praktyczne " termowtryski"- Pressing Dental.

Poniżej kilka skanów certyfikatów, spośród wielu otrzymanych w ciągu wieloletniego stażu pracy.