W tej samej dogodnej lokalizacji już 30 LAT!
Rok założenia 1992
ul. B. Głowackiego 4, Bydgoszcz, tel. 52 345 31 49

Twój Gabinet

Specjalistyczne porady, protetyka-  protezy zębowe.
Szczegółowy cennik i regulamin dostępne w gabinecie.
Szanowni Państwo,
Rejestracja, informacja WYŁĄCZNIE telefoniczna.
Telefon:  52 345 31 49
 pon-czw.: 10:00 - 18:00,
pt.: 15:00 - 19:00

WIZYTA- PO WCZEŚNIEJSZEJ TELEFONICZNEJ REJESTRACJI .
(Dotyczy równiez naprawy protezy)


Twój Gabinet- nieprzerwanie od 1992 roku
 

Twój Gabinet - Bydgoszcz - Lokalizacja na mapie

Pracownia

PRACOWNIA PROTETYKI
w
Twój Gabinet
Rok 2024- 35 lecie pracy zawodowej


Wyjątkowy atut Stomatologii "Twój Gabinet", to pracownia protetyki na miejscu.
Osoba wykonująca laboratoryjną część pracy protetycznej, ogląda nie tylko gipsowy model ale widzi pacjenta podczas wizyty u  lekarza dentysty- specjalisty protetyki stomatologicznej.
Daje to możliwość kosmetycznego dopasowania przyszłego nowego uzębienia pacjenta do kształtu twarzy, budowy ciała, karnacji. Dodatkowo, przy każdej z wizyt istnieje możliwość wykonania ewentualnych korekt kosmetycznych od razu w pracowni, bez konieczności odsyłania pracy i wyznaczania dodatkowej wizyty. Procentuje tutaj długa współpraca całego zespołu „Twojego Gabinetu” - lek.stomatologów (w tym lek. stomatologa-spec. II protetyki stomatologicznej) i i pracowni protetyki

Wykonujemy prace protetyczne- od podstawowych protez akrylowych, nylonowych przez uzupełnienia nieosiadające, acetalowe, protezy acronowe czy złożone. Indywidualne szyny relaksacyjne : elastyczne, twardo- miekkie, sztywne.
Pacjenci, którzy uszkodzili swoją dotychczasową protezę, również znajdą pomoc w tut. pracowni- wykonujemy  także naprawy protez.

W dobie szybkiego postępu w każdej z gałęzi medycyny, ciągłe doskonalenie i podnoszenie kwalifikacji podczas szkoleń, jest konieczne również w przypadku pracowni.
Jednymi z nich to: laboratoryjne wykonawstwo prac stałych licowanych nową generacją porcelany VITA, oraz wykonawstwo uzupełnień porcelanowych – bezmetalowych „in ceram”, w siedzibie firmy VITA-Niemcy, której produkty wykorzystujemy w tut. pracowni. Kolejne szkolenie praktyczne to ceramika Ivoclar Vivadent InLine, która również weszła jakis czas temu w skład materiałów wykorzystywanych w pracowni. W przypadku nowoczesnych elestycznych protez szkolenie teoretyczno- praktyczne " termowtryski"- Pressing Dental.

Kursy, szkolenia, długi staż pracy i doświadczenie zawodowe to jedno, a gdy do tego wszystkiego zawód jest pasją... patrzy się nie tylko na poprawne wykonanie pracy, ale również na detale, kompozycję całości uzupełnień, drobne niuanse, które mają wpływ na końcowy efekt prac.

Poniżej kilka skanów certyfikatów, spośród wielu otrzymanych w ciągu wieloletniego stażu pracy.